portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Orłowo - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Orłowo - sprawy dzielnicowe » Forum » szukam przedszkola
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

szukam przedszkola

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mamamisia 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Nie Mar 04, 2007 20:56
Posty: 1
Skąd: gdynia-orłowo

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 20:59    Temat postu: szukam przedszkola

Witam. od niedawna mieszkam w Orłowie. obecnie szukam przedszkola dla synka. Czy mogę prosić o opinie i wasze doświadczenia??
mikelius
Zaglądajacy


Dołączył: Wto Sty 10, 2006 23:10
Posty: 19
Skąd: Gdynia Mały Kack

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 22:22    Temat postu: Re: szukam przedszkola

heh pozwolę sobie przedstawic ranking przedszkoli w Orłowie, miejsce na liście nie jest przypadkowe
1.u sióstr Dominikanek (tam chodzi mój syn jest po prostu to czego czekiwałem) cos a'la szkoły katolickie w USA
2.na ul.ks Stanisława Zawackiego przedszkole naprzeciw kścioła
3.ul. Miodowa czy jakoś tak
4333348
OlaGM
Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 05, 2006 8:56
Posty: 87

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 10:56    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Czy może Pan przybliżyć, czego Pan oczekiwał po przedszkolu? Co Pana w tym przedszkolu zadowala?
I czy w tym przedszkolu jest dużo religii? A jeśli tak, to jak dzieci na nią reagują? Mam na myśli to, że religia katolicka jest dość okrutna i mroczna (przybijanie do krzyża, piekło za grzechy itp.) - czy dzieci to nie przeraża? Znajome dzieci (ale z innego przedszkola) religia przerażała.

_________________
OlaGM
nietoperz
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 9:32
Posty: 16

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 16:37    Temat postu: Re: szukam przedszkola

mikelius napisał:

3.ul. Miodowa czy jakoś tak


Tak, rzeczywiście jest w Orłowie taka ulica...
mikelius
Zaglądajacy


Dołączył: Wto Sty 10, 2006 23:10
Posty: 19
Skąd: Gdynia Mały Kack

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 19:45    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Droga Pani Olu,
Religia katolicka rzeczywiście jest strasznie okrutna!!!
Siostry na podwieczorek dzieciom aplikują suchy chleb i wodę.
Za najmniejsze przewinienie dzieci okładane są różańcem albo do pierwszej krwi lub do utraty przytomności.
Dzieci zaczynają dzień od 3 godinnego nabożeństwa,potem pół godziny na posiłek tjw.oczywiście na stojąco.i 5 godzinne ćwiczenia ascetyczne polegające na noszeniu worka pokutnego i samobiczowania, te które to wytrzymają udają się na w/w podwieczorek.

A tak na serio, to może Pani sobie podarować to przedszkole. ta placówka jest elitarna, aby dziecko tam zostało przyjęte rodzice musza wykazać minimum wiedzy z zakresu religii.Niestety to Pani nie dotyczy. Pozdrawiam
4333348
OlaGM
Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 05, 2006 8:56
Posty: 87

PostWysłany: Śro Mar 14, 2007 8:42    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Napisał Pan bardzo napastliwy post, zaatakował mnie Pan przesadzoną ironią, a wnioskowanie, co mnie dotyczy (elitarność, brak wiedzy z jakiegoś zakresu) było bardzo wyraźną próbą obrażenia mnie.
Wykazał Pan tym samym, że chrześcijańskie ideały, takie np. jak miłość bliźniego, pojmowana choćby najprościej jako życzliwość wobec innych, są Panu obce.
Jeśli reprezentuje Pan katolicyzm, to innego rodzaju - napastliwy, kłótliwy, nieznoszący wypowiadania poglądów innych niż własne. Taki w Polsce też jest bardzo powszechny, a ja do takiej "elity" rzeczywiście nie mam szans należeć i chwała Bogu :-)

_________________
OlaGM
mikelius
Zaglądajacy


Dołączył: Wto Sty 10, 2006 23:10
Posty: 19
Skąd: Gdynia Mały Kack

PostWysłany: Śro Mar 14, 2007 12:12    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Niestety swoje mniemanie co do Pani braku wiedzy na temat religii chrześcijańskich w tym także katolicyzmu podtrzymuję, i coraz bardziej jestem przekonany że na temat religii chrzescijańskich nie wiele Pani wie. Chociaż nie jestem katolikiem...jestem ewngelikiem moja żona jest katoliczką.Widzi Pani posługuje sie Pani stereotypami co swiadczy o ciasnocie umyslowej która przedewszystkim objawia sie u liberałów bądź ludzi którzy kreują się na Bóg wie co. Sam Pani poprzedni post "Mam na myśli to, że religia katolicka jest dość okrutna i mroczna (przybijanie do krzyża, piekło za grzechy itp.) " Świadczy o tym że w religiach chrześcijańskich znajduje Pani mroczne strony tam gdzie ich nie ma chociażby te piekło za grzechy, czy przybijanie do krzyza. Z historii powszechnej wiemy że śmierc na krzyżu był to jeden ze sposobów karania smiercią a zatem dlaczego upatruje Pani przybicie do krzyża jako właściwe tylko dla katolicyzmu. Poza tym ....tak jest to okrutne względem dzieci że grzechy, zło które się wyrządza drugiemu człowiekowi obrażaja Boga,że Bóg "za dobre wynagradza a za zło karze" że Chrystus umarł męczeńska śmiercia na krzyżu za wszystkich ludzi aby Ci mogli byc zbawieni, że Ci którzy wierzą w Chrystusa sa powołani do tego aby byc "świętymi".
Jak Pani sobie wyobraża przedszkole prowadzone przez zakonnice.

Mój poprzedni jak i obecny post owszem jest "napastliwy" współmiernie do Pani indolencji.Chociązby Pani słowa "Znajome dzieci (ale z innego przedszkola) religia przerażała."
swiadczą tylko i wyłącznie o braku wiedzy <b>POSTAWOWEJ</b> z zakresu chociażby religioznawstwa czy wiedzy z historii powszechnej,czy też kierowania sie nieuzasadnionymi stereotypami.
Pozatym Pani kolejne pytanie "I czy w tym przedszkolu jest dużo religii"
świadczy tylko i wyłącznie o Pani..... Teraz ja zadam Pani pytanie czy chodząc do szkoły podstawowej, gimnazjum,liceum np katolickiego lekcje religii odbywaja się kosztem matematyki, jezyków obcych, geografii,
odpowiadając sobie na to pytanie odpowie Pani sobie na pytanie które tutaj zacytowałem z Pani wypowiedzi.


Pozdrawiam.
4333348
OlaGM
Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 05, 2006 8:56
Posty: 87

PostWysłany: Śro Mar 14, 2007 13:01    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Strasznie dużo Pan sobie dopowiedział na mój temat z tych krótkich postów, które dopisałam. I znów mnie Pan obraził (ciasnota umysłowa). Cóż, to jest forum, nie znamy się, a Pan się podpisuje wymyślonym nickiem - i to wszystko zwalnia Pana z grzecznego traktowania innych?
Wszystkie insynuacje na mój temat są nieuzasadnione, a logika Pana wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia.
Wbrew temu, co Pan kuriozalnie wywnioskował, moje słowa "Znajome dzieci (ale z innego przedszkola) religia przerażała" nie świadczą ani o moim braku wiedzy z religioznawstwa czy wiedzy z historii powszechnej, ani o kierowaniu się nieuzasadnionymi stereotypami. Otóż moje słowa "Znajome dzieci (ale z innego przedszkola) religia przerażała" świadczą tylko o tym, że... znam pewne dzieci (ale z innego przedszkola), które religia przerażała. I tyle. Bały się, że umrą, jak nie będą chodziły do kościoła albo jak nie będą odmawiały pacierza, bały się sformułowania "krew baranka" oraz rysunków zakrawionego Jezusa w książce pokazywanej przez siostrę. I to nie ja widzę tylko mroczne strony tej religii (skąd pomysł, że tylko takie widzę?), ale dzieci boją się tych mrocznych stron, więc lepiej ich trzylatkom nie pokazywać. Lepiej się skupić na mówieniu o miłości bliźniego i o tym, że nie wolno dokuczać innym. Panu na przykład o tym nikt nie opowiedział i tego nie wpoił i teraz obrzuca Pan błotem innych na forach. Przynosi Pan wstyd swojej religii.

_________________
OlaGM
mikelius
Zaglądajacy


Dołączył: Wto Sty 10, 2006 23:10
Posty: 19
Skąd: Gdynia Mały Kack

PostWysłany: Śro Mar 14, 2007 16:38    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Pani wypowiedź pozostawiam bez komentarza...... Adieu.
I zamykam tę dyskusję
4333348
nietoperz
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 9:32
Posty: 16

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 13:25    Temat postu: Re: szukam przedszkola

mikelius napisał:
Widzi Pani posługuje sie Pani stereotypami co swiadczy o ciasnocie umyslowej która przedewszystkim objawia sie u liberałów bądź ludzi którzy kreują się na Bóg wie co. Sam Pani poprzedni post "Mam na myśli to, że religia katolicka jest dość okrutna i mroczna (przybijanie do krzyża, piekło za grzechy itp.) " Świadczy o tym że w religiach chrześcijańskich znajduje Pani mroczne strony tam gdzie ich nie ma chociażby te piekło za grzechy, czy przybijanie do krzyza. ..........


Typowa retoryka osoby, która wie jaka religia jest jedyna i słuszna, która doszukuje się ataku tam, gdzie go nie ma, co daje jej okazję do mieszania z błotem potencjalnego oponenta. Ja zdaję sobie sprawę, że jest to obrona własnej wiary, jednak w tym wypadku proponowałbym przeczytać jeszcze raz pierwszy post OlgiM, tym razem ze zrozumieniem (co takiemu intelektowi chyba nie przyjdzie z trudnością).

Jednak, gdyby były trudności:
Chodziło raczej o to jak 3-6 letnie dzieci reagują na opisy krzyżowania, mordowanie noworodków, topienie, obcinanie głów i inne podobne rzeczy, straszenie wiecznym potępieniem, ogniem piekielnym, diabłem oraz obawy Pani OlgiM co do właściwego prowadzenia takich zajęć i kompetencje osoby za nie odpowiedzialnej.


Ostatnio zmieniony przez nietoperz dnia Tue Mar 20, 2007 13:37, liczba edycji: 1
OlaGM
Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 05, 2006 8:56
Posty: 87

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 14:04    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Bardzo dziękuję Panie Nietoperzu za wypowiedź w tej sprawie. Zrozumiał Pan właściwie moje słowa. W żadnym razie nie zamierzałam dyskutować na tematy religijne ani oceniać jakiejkolwiek religii, chodziło mi tylko o to, jak dzieci reagują na religię w przedszkolu. I pytałam serio, nie ironicznie, pytałam u samego źródła - czyli rodzica, który ma dziecko w przedszkolu i jest z niego zadowolony. Niestety, odpowiedział, jak odpowiedział. Na całe szczęście obiecał już nie pisać w tm temacie :-)
Temat mnie interesuje, bo gdy mój synek pójdzie do przedszkola (już niedługo), to będę musiała zdecydować, czy posłać go na religię, czy nie.
Przedszkolak to takie małe jeszcze dziecko, o specyficznej wrażliwości i niektórych tematów bym z nim nie poruszała. A tu jeszcze zajęcia prowadzi osoba, która - nie mając własnych dzieci (ksiądz, zakonnica) - nie jest odpowiednią osobą do prowadzenia zajęć z maluchami. To mnie martwi.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za ten rozsądny głos :-)

_________________
OlaGM
mikelius
Zaglądajacy


Dołączył: Wto Sty 10, 2006 23:10
Posty: 19
Skąd: Gdynia Mały Kack

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 20:33    Temat postu: Re: szukam przedszkola

Nietoperz - niedowidzi niedosłyszy a lata i czepia się
Proponuję przeczytać jeszcze raz wszystko tym temacie,aczkolwiek zalecałbym przeczytac to ze zrozumieniem tekstu, co w Pana przypadku może okazac się niewykonalne.

Jezeli kiedykolwiek chodził Pan na religie czy do szkólki niedzielnej jak było w moim przypadku, dowiadywał się Pan o szczegółach np składania ofiar ze zwierząt? Czy podczas omawiania tematu ukrzyżowania będac w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym otrzymywał Pan opis jak wyglądała śmierc na krzyżu w szczegółach?
Proszę zastanów się o czym mówisz. A tak swoja drogą większość dzieci dostaje podczas oglądania "bajek" na kanałach typowo dziecięcych o wiele więcej agresji,krwi,mroczności aniżeli opis męki Chrystusa choćby w dziele Gibsona"Pasja".
Jezeli siostry dostały pozwolenie na prowadzenie przedszkola to oznacza że ich program wychowywania jest na tyle dobry że mogą prowadzić taka placówkę.
I jeszcze jedno pytanie do Pani OLI beż podtekstów a jeżeli Pani synek pójdzie do zwykłego przedzkola publicznego,czy świeckiego zapyta się Pani przedszkolanki czy jest mężatką i czy ma swoje dzieci? To pytanie tak odnośnie "...zajęcia prowadzi osoba, która - nie mając własnych dzieci (ksiądz, zakonnica) ....nie jest odpowiednią osobą do prowadzenia zajęć z maluchami".
4333348
nietoperz
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 9:32
Posty: 16

PostWysłany: Śro Mar 21, 2007 8:55    Temat postu: Re: szukam przedszkola

mikelius napisał:
Nietoperz - niedowidzi niedosłyszy a lata i czepia się
Proponuję przeczytać jeszcze raz wszystko tym temacie,aczkolwiek zalecałbym przeczytac to ze zrozumieniem tekstu, co w Pana przypadku może okazac się niewykonalne.


Litości... A swoją drogą - widzę, że korzysta Pan też z klapek na oczy z napisem "JA wiem wszystko najlepiej a inni i tak nie mają racji" i to już od pierwszego Pana posta w tym temacie. Współczuję.

mikelius napisał:
Jezeli kiedykolwiek chodził Pan na religie czy do szkólki niedzielnej jak było w moim przypadku, dowiadywał się Pan o szczegółach np składania ofiar ze zwierząt? Czy podczas omawiania tematu ukrzyżowania będac w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym otrzymywał Pan opis jak wyglądała śmierc na krzyżu w szczegółach? Proszę zastanów się o czym mówisz.

To nie musi być dokładny opis, szczegóły, lejąca się krew.
Ukrzyżowanie - "a co to znaczy? Przybity do krzyża" - coś więcej trzeba? itd.
Umysły małych dzieci są bardzo chłonne, za to z rozumieniem a szczególnie weryfikowaniem jest znacznie gorzej.

mikelius napisał:
A tak swoja drogą większość dzieci dostaje podczas oglądania "bajek" na kanałach typowo dziecięcych o wiele więcej agresji,krwi,mroczności aniżeli opis męki Chrystusa choćby w dziele Gibsona"Pasja".


Tutaj wszystko zależy od rodziców - pozwolą albo nie. W przedszkolu nie mogą śledzić na bieżąco jakie dobre lub bzdurne rzeczy słyszą ich dzieci. Akurat Pasji do filmów dla dzieci bym nie przyrównał w żadnym aspekcie.

mikelius napisał:
Jezeli siostry dostały pozwolenie na prowadzenie przedszkola to oznacza że ich program wychowywania jest na tyle dobry że mogą prowadzić taka placówkę.


To nic nie oznacza, Pan też może taką placówkę prowadzić i mieć świetny program, a czy ma Pan odpowiednie kompetencje do tego to już zupełnie inna kwestia. Aczkolwiek nie neguję, że robią to dobrze. Poruszona sprawa dotyczyła wpływu, jaki mogą mieć źle prowadzone zajęcia z religii na małe dzieci - jeżeli osoba taka ma zamiar uczyć wartości w oparciu o wykorzystanie strachu i łatwowierności dzieci (przykład z Jasiem) to chyba nie jest to ok.
nietoperz
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 9:32
Posty: 16

PostWysłany: Śro Mar 21, 2007 9:15    Temat postu: Re: szukam przedszkola

OlaGM napisał:
Temat mnie interesuje, bo gdy mój synek pójdzie do przedszkola (już niedługo), to będę musiała zdecydować, czy posłać go na religię, czy nie.Przedszkolak to takie małe jeszcze dziecko, o specyficznej wrażliwości i niektórych tematów bym z nim nie poruszała.


Proponuję podpytać wśród matek, których dzieci już chodzą do danego przedszkola (np w okolicach godziny odbioru dzieci) lub znajomych. Tylko proszę pamiętać, że każda opinia będzie subiektywna, więc trzeba spytac więcej osób. Personel chyba można sobie odpuścić, bo i tak powiedzą, że jest wszystko bardzo dobrze.

OlaGM napisał:
A tu jeszcze zajęcia prowadzi osoba, która - nie mając własnych dzieci (ksiądz, zakonnica) - nie jest odpowiednią osobą do prowadzenia zajęć z maluchami. To mnie martwi.


To jej jeszcze nie dyskwalifikuje, liczy się jaki to jest człowiek, jakie ma umiejętności, nastawienie do życia i dzieci - warto wiedzieć kto uczy nasze dziecko.
OlaGM
Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 05, 2006 8:56
Posty: 87

PostWysłany: Śro Mar 21, 2007 9:32    Temat postu: Re: szukam przedszkola

nietoperz napisał:
Proponuję podpytać wśród matek, których dzieci już chodzą do danego przedszkola (np w okolicach godziny odbioru dzieci) lub znajomych. Tylko proszę pamiętać, że każda opinia będzie subiektywna, więc trzeba spytac więcej osób. Personel chyba można sobie odpuścić, bo i tak powiedzą, że jest wszystko bardzo dobrze.


Witam ponownie :-) Tak robię - podpytuję inne mamy. Szczerze mówiąc, wcale nie podpytywałam o religię, te akurat sprawy wyszły przy okazji. Co wyszło, pisałam w pierwszym poście (znajome dzieci, ale z innego przedszkola... itd.)

nietoperz napisał:
To jej jeszcze nie dyskwalifikuje, liczy się jaki to jest człowiek, jakie ma umiejętności, nastawienie do życia i dzieci.


Ma Pan rację. Sam brak własnych dzieci nie musi dyskwalifikować. Ale jak ktoś ma własne dzieci, to jednak lepiej zrozumie wrażliwość cudzych, to bez wątpienia.

Pozdrawiam i ponownie dziękuję za głos rozsądny i na temat
Forumowicza "m" proponuję ignorować, dyskusja z nim nie ma sensu.

_________________
OlaGM
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama